Пн – Пт: 9:00 – 19:00; Сб: 9:00 – 17:00

Розуміння плоскостопості та важливість її лікування

Розуміння плоскостопості та важливість її лікування

Здоров’я наших ніг і опорно-рухового апарату є одним з ключових аспектів нашого загального благополуччя. Проте, іноді зустрічається патологія, яка може вплинути на нашу здатність рухатися безболісно і комфортно – це плоскостопість. У цій статті ми розглянемо плоскостопість як поширену деформацію ніг, розкажемо про симптоми, наслідки та важливість лікування цього захворювання.

Плоскостопість: Загальне уявлення

Що таке плоскостопість?

Плоскостопість – це стан, при якому склепіння ніг (одне або обидва) опущені або знижені. Ця патологія зустрічається досить часто і може мати серйозні наслідки, якщо не отримує належного лікування. Опір з боку пацієнтів часто виникає через недостатнє розуміння того, наскільки плоскостопість може бути болячою або небезпечною.

Чому важливо розпізнати плоскостопість?

Вчасне виявлення плоскостопості є надзвичайно важливим для запобігання подальшому розвитку захворювання та його ускладнень. Якщо ви помічаєте будь-які симптоми, пов’язані з плоскостопістю, такі як біль у стопах, втома ніг або набряк, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Давайте детальніше розглянемо симптоми, пов’язані з плоскостопістю.

Розуміння плоскостопості та важливість її лікування
Розуміння плоскостопості та важливість її лікування

Симптоми плоскостопості

Під час ходьби швидко втомлюються ноги

Одним з найбільш поширених симптомів плоскостопості є втома ніг під час ходьби. Якщо ви помічаєте, що вам швидко стає важко йти, особливо на тривалих дистанціях, це може бути ознакою плоскостопості.

Біль у стопах

Плоскостопість може супроводжуватися болем у стопах. Біль може бути відчутним як під час навантаження на ноги, так і у спокої. Цей симптом зазвичай посилюється під час ходьби.

Відчуття напруженості в литках

Плоскостопість може спричинити відчуття напруженості в литках. Це може бути ознакою недостатньої підтримки, яку надають стопи під час руху.

Біль у гомілках, попереку, під колінами, який посилюється під час ходьби

Плоскостопість може також супроводжуватися болем у гомілках, попереку та під колінами. Цей біль зазвичай збільшується під час ходьби і може ставати неприємним дискомфортом.

З’явлення натоптнів

Інший симптом плоскостопості – з’явлення натоптнів, особливо біля основи великого пальця. Це може бути наслідком неправильного розподілу навантаження під час ходьби.

Ширші та набряклі стопи

Якщо ви помічаєте, що ваші стопи стають ширшими та часто набрякають, це може бути ознакою плоскостопості. Зміна форми стопи може бути видимою і впливати на зручність взуття.

Коли звернутися до лікаря?

Поява будь-яких болісних відчуттів або дискомфорту під час ходьби є чітким сигналом того, що необхідно звернутися до лікаря. Тільки спеціаліст зможе зробити точний діагноз та призначити належне лікування.

Наслідки плоскостопості

Повздовжня та поперечна плоскостопість можуть мати серйозні наслідки для здоров’я ніг та опорно-рухового апарату в цілому. Давайте розглянемо основні наслідки плоскостопості.

Біль у стопах та суглобах нижніх кінцівок

Одним з основних наслідків плоскостопості є поява болю у стопах та суглобах нижніх кінцівок. Це може обмежувати здатність рухатися безболісно і спричиняти дискомфорт у повсякденному житті.

Функціональні зміни в хребті та суглобах нижніх кінцівок

Плоскостопість може вплинути на функцію хребта та суглобів нижніх кінцівок. Незрівноважена нагрузка може призвести до неправильного розподілу ваги, що може спричинити додаткове напруження на кістки і суглоби.

Перекіс тазу та формування сколіозу

У випадках серйозної плоскостопості можуть виникати проблеми з вирівнюванням тазу та формуванням сколіозу. Це може вплинути на правильне функціонування тіла та стан спини.

Значення вчасної діагностики та лікування

Щоб уникнути таких наслідків, важливо відмітити зміни, пов’язані з плоскостопістю, на ранніх етапах. Додаткові методи обстеження, такі як плантоскопія, можуть допомогти точно встановити діагноз та запропонувати ефективне лікування.

Ваша клініка: VISE CLINIC

Відкриттям для мешканців Івано-Франківська та Івано-Франківської області є Сімейна клініка VISE. Наша клініка спеціалізується на наданні якісної медичної допомоги у сфері ортопедії та травматології.

Лікар-ортопед Володимир Твардовський

У нашій клініці, лікар-ортопед Володимир Твардовський проводить плантоскопію, консультації та лікування плоскостопості у маленьких та дорослих пацієнтів. Завдяки його досвіду та професійному підходу, ви отримаєте відповідну діагностику та належне лікування.

Твардовський Володимир Михайлович ортопед VISE

Запис на діагностику та консультацію

Якщо ви помічаєте будь-які симптоми, пов’язані з плоскостопістю, не вагайтеся та звертайтеся до нашої клініки. Щоб записатися на діагностику та консультацію, зателефонуйте за наступними номерами:

  • +38 (066) 563 54 30 – Водафон
  • +38 (067) 563 54 30 – Київстар

Заключні слова

Плоскостопість може бути болячою і небезпечною, якщо не отримує належного лікування. Помітити перші симптоми і звернутися до спеціаліста вчасно – це крок до покращення вашого здоров’я і якості життя. Звертайтеся до клініки VISE, де наші спеціалісти з радістю нададуть вам медичну допомогу та підтримку у боротьбі з плоскостопістю.


Часті питання

1. Чи можу я самостійно визначити, чи у мене плоскостопість?

Самодіагностика може дати загальне уявлення, проте точний діагноз має бути встановлений спеціалістом. Рекомендується звернутися до ортопеда для точної діагностики.

2. Чи можна плоскостопість вилікувати без лікарського втручання?

Відповідь залежить від ступеня та складності плоскостопості. У деяких випадках можуть застосовуватися консервативні методи лікування, такі як фізіотерапія, ортопедичне взуття та вправи для підтримки стопи. Проте важливо консультуватися з ортопедом для підтримки процесу відновлення.

3. Як довго триває лікування плоскостопості?

Тривалість лікування залежить від кожного конкретного випадку. Простіші випадки можуть потребувати кількох місяців для досягнення покращення, в той час як складніші випадки можуть потребувати більш тривалого лікування.

4. Чи може плоскостопість вплинути на мою здатність до занять спортом?

Залежить від типу та ступеня плоскостопості. У деяких випадках можуть бути обмеження щодо певних видів фізичної активності. Однак, багато людей з плоскостопістю можуть виконувати вправи та займатися спортом після підтримки від ортопеда.

5. Чи може плоскостопість ускладнитися з віком?

Плоскостопість може прогресувати з віком, особливо якщо не надається належне лікування та не приймаються заходи для підтримки стопи. Регулярні консультації з ортопедом та виконання рекомендованих вправ можуть допомогти запобігти подальшому прогресуванню плоскостопості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок

+38 067 563 5430
+38 066 563 5430
Viber
info@vise.com.ua
м. Івано-Франківськ, вулиця Сорохтея, 14а