Пн – Пт: 9:00 – 19:00; Сб: 9:00 – 17:00

груднегодування

Грудне вигодовування має тривати стільки, скільки бажаєте ви та ваша дитина

Насправді, існує тільки одне золоте правило: Грудне вигодовування має тривати стільки, скільки бажаєте ви та ваша дитина

Досвід та наукові дослідження переконливо підтверджують, що грудне вигодовування є найкращим способом годування немовлят. Американська Академія Педіатрії рекомендує виключно грудне вигодовування в перші 6 місяців життя, а потім продовжувати грудне вигодовування в додачу до прикорму до року і надалі, орієнтуючись на ваші бажання та можливості. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) також рекомендує грудне вигодовування до 2-х років і триваліше, якщо ви та ваша дитина цього бажаєте.

1. Грудне вигодовування протягом першого року життя

Грудне вигодовування в перші 6 місяців життя надає вашій дитині всі необхідні поживні речовини. Грудне молоко містить протеїни, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали, які сприяють здоровому зростанню та розвитку.

1.1 Вигоди для дитини

Грудне молоко має багатий склад антитіл та імунологічних факторів, які забезпечують потужний імунний захист для вашої дитини. Науково доведено, що дітки, які годуються грудним молоком протягом більш ніж 1 року, рідше хворіють, а перебіг хвороб у них легший та коротший.

1.2 Переваги для матері

Грудне вигодовування також має численні переваги для матері. Доведено, що грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку молочних залоз, яєчників, серцево-судинних захворювань та цукрового діабету. Крім того, грудне вигодовування допомагає матері позбутися зайвої ваги, оскільки воно сприяє спалюванню калорій.

2. Грудне вигодовування після року життя

Багато матерів стурбовані питанням, чи має сенс продовжувати грудне вигодовування після року життя. Варто зауважити, що після року молоко не втрачає своїх цінних властивостей та продовжує забезпечувати дитину білками, жирами, вуглеводами, вітамінами та мінералами.

2.1 Емоційні переваги

Продовження грудного вигодовування після року життя може мати позитивний вплив на емоційний стан дитини. Малюки, яких годували грудьми після року, часто виявляються більш емоційно спокійними, врівноваженими та люблячими, ближчими до своїх батьків.

2.2 Комфорт та самозаспокоєння

Грудне вигодовування надає дитині відчуття комфорту та безпеки. Прикладання до грудей є чудовим способом самозаспокоєння для дитини, особливо під час хвороби. Грудне молоко в період хвороби є основним джерелом рідини, що допомагає попередити та боротися зі зневодненням.

3. Важливість власного рішення

Варто пам’ятати, що рішення щодо тривалості грудного вигодовування повинно бути особистим. Ви, як батьки, маєте право вибрати, що найкраще для вас і вашої дитини. Необхідно слухати свої почуття і потреби, а також звертатися до фахівців у галузі грудного вигодовування для отримання підтримки та консультацій.

Заключні думки

Грудне вигодовування – це неймовірно важливий етап у житті кожної дитини та її матері. Це не тільки забезпечує необхідне харчування та захист від захворювань, але й сприяє психологічному розвитку та підтримці емоційного зв’язку між матір’ю і дитиною.

Пам’ятайте, що немає жорстких правил або обмежень щодо тривалості грудного вигодовування. Важливо слухати свої почуття, розуміти потреби вашої дитини і робити рішення, які найкраще відповідають вашій сімейній ситуації.

Часто задавані питання

1. Чи можна почати годувати прикормом раніше, ніж через 6 місяців? За рекомендаціями Американської Академії Педіатрії, грудне вигодовування є достатнім для немовляти протягом перших 6 місяців. Однак, індивідуальні ситуації можуть вплинути на рішення про початок прикорму за консультацією з лікарем.

2. Чи можна годувати груддю, якщо у мене недостатньо молока? У більшості випадків, регулярне прикладання дитини до грудей сприяє збільшенню кількості молока. Якщо у вас є проблеми зі здатністю виробляти достатню кількість молока, зверніться до лікаря або консультанта з грудного вигодовування для отримання підтримки та порад.

3. Чи можна годувати груддю, якщо я хвора? Грудне молоко містить антитіла та імунологічні фактори, які допомагають захищати вашу дитину від захворювань. Навіть якщо ви хворієте, продовжуйте годувати груддю, оскільки це надасть додатковий захист вашій дитині та допоможе запобігти зневодненню.

4. Чи можна годувати груддю під час вагітності? Годування груддю під час вагітності може бути безпечним, якщо ви здорові та розумієте свої власні потреби та можливості. Проте, вагітність може впливати на кількість та якість молока, тому розмовляйте зі своїм лікарем, щоб прийняти інформоване рішення.

5. Яким чином можна здійснювати перехід від грудного вигодовування до прикорму? Поступове введення прикорму у раціон вашої дитини може допомогти забезпечити плавний перехід. Починайте з невеликих порцій прикорму, поступово збільшуючи їх розмір та кількість. Розмовляйте з лікарем або консультантом з грудного вигодовування, щоб отримати докладні поради та рекомендації.

Грудне вигодовування – це важливий інтервал у вихованні дитини, який вимагає внимання та розуміння. Необхідно враховувати індивідуальні потреби та обставини вашої родини, а також отримувати професійну підтримку для найкращих результатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок

+38 067 563 5430
+38 066 563 5430
Viber
info@vise.com.ua
м. Івано-Франківськ, вулиця Сорохтея, 14а