Пн – Пт: 9:00 – 19:00; Сб: 9:00 – 17:00

Аптечка в дорогу VISE

Аптечка в дорогу

Питання аптечки в дорогу завжди актуальне, особливо коли поїздки за кордон, де ліки придбати не так просто!

1. Перед поїздкою обов ‘язково проконсультуйтесь із Вашим педіатром, адже у кожної дитини є особливості перебігу різних захворювань. 

 2. Якщо плануєте відпочивати за кордоном, то поцікавтесь наперед, які ліки можна купити без рецепту і чи діє на їх території рецепт наших лікарів (обов’язково повинен бути написаний на латині) та поцікавтесь, який обсяг допомоги забезпечує медична страхівка.

3. Обсяг аптечки залежить від кількості дітей, оскільки ймовірність схожих інфекцій при тісному контакті зростає.

4. Ліки повинні відповідати віку. Врахуйте, що малюку може бути достатньо 2,5 мл жарознижуючого сиропу, а підлітку буде замало й 15мл. Тобто одного флакону вистачить на 2 дні. У старшому віці краще таблетовані форми. Особливо це стосується антибактеріальних засобів чи ліків при хронічних захворюваннях. Вони повинні бути чітко пораховані лікарем на весь період відпустки.

5. Прийміть до уваги особливості вашої дитини стосовно сприйняття медикаментів (краще брати ліки, які раніше вже використовували і дитина їх пила та добре переносила).

6. Пам’ятайте: не всі ліки можуть транспортуватися при кімнатній температурі (обов’язково перегляньте інструкцію та забезпечте зберігання в сумці-холодильнику). 

ЩО НАЙБІЛЬШ НЕОБХІДНЕ В АПТЕЧЦІ?⠀

– Жарознижуючі (вони і знеболюючі): парацетамол та ібупрофен. Є у вигляді сиропу, таблеток, свічок.

– Протиалергічні препарати (лоратадин, цетиризин)

– Солевий розчин у ніс у вигляді спрею, малюкам — монодози у крапельках

– Розчини для випоювання (дуже необхідні при зневодненні малюка під час блювання, діареї, теплового удару)

– Дезинфікуючі розчини для обробки ран (напр, октенісепт)

– Засоби для захисту від укусів комах (дітям дозволено застосовувати діетилтолуамід з 2 міс згідно рекомендацій Американської академії педіатрії; старшим IR3535)

– Після укусів комах (псило-бальзам, феністил гель), якщо сильна реакція – гідрокортизонова мазь

– Сонцезахисні креми (La Roche-Posay, Vichi тощо) з SРF 50


– Термометр

– Бинт (бажано стерильний); лейкопластир; якщо знайдете у аптеці аерозольний або рідкий пласир; вата; Залежно від схильності дітей до певних захворювань та хвилювання мами арсенал ліків можна збільшувати, але я б не радила цього робити без консультації з лікарем. Найчастіше можуть знадобитись:

– Судиннозвужуючі каплі у ніс при вираженій закладеності носа (називін, отривін) не використовуйте довше 3-5-ти днів. Немовлятам не рекомендовано

– Для знеболення і знезараження слизових оболонок при стоматитах (холісал).

– При запальних процесах горла (тантум-верде). Врахуйте, що для поняття “червоне горло”, якщо дитину нічого не турбує – можна обійтись і без них

– Препарати від кашлю не раджу брати прозапас. Дітям раннього віку вони не рекомендовані усіма міжнародними організаціями. При схильності до ларингіту чи бронхообструкції варто взяти з собою небулайзер. Деякі моделі можуть мати акумуляторну батерею. Ліки та дозування для небулайзера повинен розписати Ваш лікуючий лікар.
⠀⠀
– Сорбенти (смекта, D-ORS).

– Пробіотики, тобто бактерії (згідно досліджень тільки 2 штами мають незначний ефект для зменшення гострої діареї (према, ентерол 250)

– Протиблювотні препарати: застосовувати короткочасно (юнорм).

– Таблетки від захитування (драміна з  2 років)

– Очні краплі при схильності до кон’юктивітів (флоксал, тобрекс, вігамокс).

Підготувала: лікар-педіатр, дитячй алерголог-імунолог, к.мед.н, доцент Віра Сем’янчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок

+38 067 563 5430
+38 066 563 5430
Viber
info@vise.com.ua
м. Івано-Франківськ, вулиця Сорохтея, 14а