Коли народжується  немовля,  уся родина завмирає в радісному очікуванні. Перші тижні  життя складаються з цілого клубка нових вражень. Батьки  і дитина  пізнають один одного. Догляд за новонародженою дитиною потребує особливого поєднання  любові, теплоти, уваги і нерідко   супроводжується виснаженням батьків від цілодобових вимог дитини.

У клініці Вайс ви зможете отримати професійну консультацію та огляд неонатолога (лікаря, який оглядає немовлят) або педіатра. Вони допоможуть оцінити стан дитини, призначити необхідне обстеження чи лікування. Також лікарі медичного закладу допоможуть порадами щодо догляду, годування, безпечного і спокійного сну.

Часто занепокоєння батьків зумовлені жовтим забарвленням шкіри або склер малюка. Це може бути фізіологічна жовтяниця (тобто виникає у здорових немовлят і не потребує лікування). Але іноді жовтяниця буває патологічною. Тут допоможе розібратись лікар-неонатолог або педіатр.

Черезшкірна білірубінометрія – це безблісний та безкровний метод діагностики рівня білірубіну у дитини, який можна провести одразу на прийомі у лікаря в медичному центрі VISE clinic. При потребі лікар може назначити необхідні дообстеження при підозрі на патологічну жовтяницю.

Якщо у Вас виникли труднощі з грудним вигодовуванням, відмова від грудей, лактаційний криз – допоможе консультант з грудного вигодовування.

При потребі, малюку можна провести комплексний УЗД скринінг на високоточному експертному УЗД апараті Toshiba Aplio.

Також немовлятка можуть пройти профілактичний огляд у невролога, ортопеда, хірурга, офтальмолога (окуліста), дитячого гінеколога.

Якщо Ваша дитинка не отримала вчасно вакцинацію в пологовому будинку або прийшов термін вакцинації по віку у 2, 4, 6 міс – запрошуємо Вас до нашого центру. Детальніше у розділі вакцинація.

Проблема плачу  у новонароджених немовлят

Однією з  найбільш частих проблем, які турбують батьків,  є плач немовляти. Причин плачу у новонароджених дітей є безліч. Дуже важливо вивчити свою дитину і навчитися орієнтуватися у причині плачу, щоб допомогти малюкові.

Якими є найбільш часті причини плачу у новонароджених дітей, які повинні насторожувати батьків?

  1. Особливо важливим є   плач у дитини як симптом  хвороби.  У хворої дитини характер плачу відрізняється від звичайного.  Плач може бути дуже різким,  невгамовним з ознаками болю. Слід зауважити,  що реакція  на біль у новонароджених немовлят є не такою, як у дітей старшого віку. Ознаками болю у новонароджених може бути нахмурювання брів, загострення носогубної складки, витягування ручок вздовж тулуба, відмова від їди. Крик, як реакція на біль,  може провокуватися смоктанням грудей, зміною положення тіла дитини. Плач, як прояв хвороби, може бути тривалим, монотонним. Завжди необхідно порадитися з лікарем у разі появи незвичних симптомів.
  2. Наступною такою причиною плачу може бути  висипка і подразнення в ділянці промежини (під підгузником). При появі почервоніння і висипу на  шкірі сідниць , промежини особливо обережно необхідно підмивати дитину,  обсушувати промокальними рухами. Інколи краще підмивати під проточною водою, а не використовувати вологі готові серветки. В теплому приміщенні корисно деякий час не сповивати дитя і не одягати підгузник, а  дати полежати на м’якій пелюшці. Нерідко подразнення на шкірі сідниць і промежини  може виникати при індивідуальній  непереносимості певних типів підгузників. Тоді краще заміняти дитині підгузники  іншого виробника. У разі неефективності таких простих методів кращим виходом також є консультація лікаря.
  3. Вагомою причиною плачу у немовлят є кольки – біль в  животі, який супроводжується регулярними невгамовними нападами крику, як правило,  в другій половині дня або надвечір. Кольки найчастіше з’являються після другого тижня життя і тривають переважно до 3-х місяців.  Тому їх ще називають кольками  тримісячного немовляти. Напади крику можуть тривати до декількох годин.  Під час нападу кольок личко в дитини червоніє, живіт піддувається, вона перебирає ніжками. Часто полегшення виникає після відходження газів чи стільця. Коли вперше з’являються  такі напади плачу, найкраще одразу звернутися до лікаря.  Кольки не є загрозливі, однак часом  можна не помітити інших серйозних симптомів.

Що рекомендується робити під час кольок?

Перш за все слід заспокоїтись і просто призвичаїтись до них. Адже між нападами крику і плачу дитина не хвора і добре розвивається, гарно набирає вагу, а кольки врешті зникають. По-друге необхідно робити все, аби максимально заспокоїти малюка – носити на руках, пригортати, загорнувши в ковдру, ритмічно поколисувати, масажувати животик. Деколи це дієво втихомирює. Варто усунути фактори, які можуть спричинити вздуття живота у дитини. Інколи , коли дитина жадібно ковтає під час годування, то може заковтувати забагато повітря, яке розтягує шлунок і викликає больові відчуття. В таких випадках після кожного годування рекомендується потримати дитину у напіввертикальному положенні, обережно фіксуючі голову і плечевий пояс дитини, поки вона не відригне повітря.

  • Навколишнє середовище теж інколи призводить до плачу. Необхідно уникати  як перегрівання, так і переохолодження дитини. Яскраве світло, гучні звуки, наприклад робота телевізора теж можуть подразнювати малюка і стати причиною плачу.
  • Деякі наші дії, як от перевдягання немовляти, купання, закапування очей, носа можуть не подобатися дитині і вона протестує проти них плачем.
  • Дуже важливим є особистий настрій батьків, до якого діти дуже чутливі. Ви можете бути втомлені, знервовані самим криком дитини, але ви повинні чітко усвідомлювати,  що дитя чуйно реагує на ваш настрій. Інколи  одного вашого заспокоєння буває достатньо, щоб  і малюк заспокоївся. Дуже гарно це виходить у тата дитини, оскільки чоловіки по природі більш спокійніше реагують на зовнішні подразники  і на руках тата дитина може заспокоїтися швидше.
  • Важливо, щоб біля дитини не створювалася нервова метушня, що може зумовити додатковий плач дитини. Різкі рухи довкола, розмова на високих тонах, часті передавання дитини з рук у руки ще більше їх дратує.

Які способи заспокоєння дитини під час плачу?

  1. Дати їсти – найбільш ймовірна причина плачу, тож це найефективніший спосіб заспокоїти дитину, хоча це може призвести до частих годувань вдень і вночі.
  2. Пригорнути дитину до себе. Тісний фізичний контакт також є дієвим методом  заспокоєння.
  3. Ритмічно колисати дитя на руках, в кріселку-гойдалці, у візочку. УВАГА! Не можна сильно струшувати дтину, адже це призводить до мікротравм у головному мозку.
  4. Поносити на руках, в слінгу.
  5. Погладжувати немовля, животик або спинку. Обов’язково теплою долонею.
  6. Дати щось посмоктати: мамині груди (так зване нехарчове смоктання). Смоктання володіє заспокійливим і знеболюючим ефектом.

Таким чином, плач є одним із видів комунікації, спілкування новонародженої дитини з батьками. Дуже важливо навчитися аналізувати характер плачу і дізнаватися про що саме хоче сказати своїм плачем ваша дитина,  щоб вчасно її заспокоїти і не пропустити загрозливих станів.

Ключові слова: новонароджена дитина, плач у новонародженої дитини, кольки у немовлят, подразнення сідниць, висип на сідницях, грудне вигодовування, тактика при плачі в новонародженого, методи заспокоєння новонародженої дитини при плачі, жовтяниця новонародженого, фізіологічна жовтяниця, білірубінометрія, консультант з грудного вигодовування.

Наші спеціалісти

Vodafone
+38 066 563 5430

Kyivstar
+38 067 563 5430

Email
info@vise.com.ua

Адрес
м. Івано-Франківськ, вулиця Сорохтея, 14а

Графік роботи
Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 19:00; Субота: 9:00 – 17:00; Неділя – вихідний.

Замовити дзвінок